Start » Tresura psa

Zaufanie a odpowiednie szkolenie

11 czerwca 2010 0 Komentarzy

Wiele osób posiadających psy wychodzi z założenia, że skoro to oni są właścicielami, to zadaniem psa jest bycie im bezwzględnie posłusznym. Taka teoria dominacji jest jak najbardziej błędna, ponieważ posiadanie psa nie polega ostatecznie na tym, aby podporządkować go całkowicie swojej woli.

To tylko spowoduje, że zwierze będzie się bało swego właściciela i o jakimkolwiek zaufaniu mowy tutaj nie będzie. Przy pomocy obroży treningowej można nauczyć psa właściwego zachowania lecz nie po to by psa krzywdzić tylko po to by wiedział jak zachować się w danej sytuacji. Nowoczesne metody szkoleniowe bazują przede wszystkim na nagradzaniu psa za właściwe zachowania. Jeżeli natomiast zwierzę zachowuje się w sposób niepożądany, wówczas należy zastosować elektroniczną. Po niedługim czasie dostrzec można efekt tresury.

Również zachęcając psa poprzez nagrody, motywuje się go do jak najlepszej współpracy z właścicielem, co też niebagatelnie wpływa na kwestie wzajemnego zaufania – a o to przecież chodzi.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.