Start » Problem z psem, Tresura psa

Zabawka sposób na psią nudę

19 marca 2014 0 Komentarzy

Producenci prześcigają się w pomysłach, jeśli chodzi o asortyment dla psów. Możemy przebierać zarówno w środkach do pielęgnacji skóry i sierści, jak też w rodzajach karm o przysmaków. Na rynku znajduje się także spory wybór zabawek, które umilą psu czas i pozwolą mu zająć się czymś innym niż podgryzanie naszych butów lub zaczepianie gości, którzy pojawiają się w domu. Pupil może się niejednokrotnie nudzić, jeśli wszyscy domownicy wychodzą rano z domu i wracają dopiero popołudniu.

Zabawka behawioralna PremierIdealnym rozwiązaniem może być zabawka, która odciągnie uwagę pupila od rzeczy, których wolelibyśmy nie widzieć pogryzionych i podrapanych. Dobry produkt to taki, który zainteresuje psa na tyle, że będzie mógł bawić się kilka godzin i chętnie sięgnie po artykuł za każdym razem, gdy zostanie w domu sam. Znakomitą propozycją są zabawki przyciągające nie tylko kolorem, ale także zapachem, dźwiękiem czy zawartością. Do tych ostatnich zaliczymy oczywiście produkty, które napełnia się psimi smakołykami. Przysmaki wypadają przy potrząsaniu i gryzieniu kostki, bączka czy piłki. Niektóre z zabawek mają ponadto specjalną konstrukcję i wypustki, które masują psie dziąsła i pomagają usunąć zabrudzenia z zębów. Należy do nich kość marki Premier lub wodoodporny gumowy gryzak Aqua Gum. Każda zabawka zachęca psa ciasteczkiem oraz bogactwem kolorów. Zwierzak na pewno zainteresuje się takim podarunkiem i zrezygnuje z niszczenia mebli lub obuwia.

Chrumkająca świnka dla psaW sklepach znajdziemy także wszelkiego rodzaju zabawki wydające dźwięki. Po ugryzieniu lub potrząśnięciu piłką czy lateksową świnką pies usłyszy dźwięk zachęcający do dalszej zabawy. Zanim dokonamy zakupu zastanówmy się, czy nie korzystniej będzie kupić dwie zabawki. Tę z piszczałką możemy podrzucać psu, gdy wychodzimy, zaś tę bez piszczałki, gdy jesteśmy w domu i wolelibyśmy nie słyszeć żadnych odgłosów wydawanych przez zabawki. Druga zabawka może być chociażby miętowym gryzakiem czyszczącym zęby lub kauczukową kostką z ukrytym wewnątrz smakołykiem. Jeśli nasz pupil uwielbia gryźć buty, możemy wybrać gryzak w kształcie podeszwy. Szeroki asortyment pozwoli na dopasowanie zabawki do psich gustów.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.