Start » Obroża elektryczna, Szczekanie, Tresura psa

Wyjazd z psem za miasto

28 marca 2010 0 Komentarzy

Wyjeżdżając z psem, aby zapewnić sobie odrobinę świeżego powietrza a jemu ruchu, może być świetną okazją na szkolenie. Szczególnie jeżeli są to otwarte tereny takie jak łąka, park czy przy bardziej sprzyjających warunkach – plaża. Warto na taki wypad wziąć ze sobą elektroniczną obrożę z pilotem.

Przebywanie z psem na otwartej przestrzeni to okazja, by nauczyć go kilku komend, a przede wszystkim wyegzekwowania powrotu na określoną komendę. Tresura z taka obrożą nie jest trudna i nie wym,aga wyspecjalizowanej wiedzy. Pierwszym krokiem jest wydanie psu komendy głosowej. Następnie jeżeli pies nie zareaguje wysyłamy za pomocą pilota do obroży dźwięk ostrzegawczy. Jest to zwykły sygnał akustyczny mający na uwadze zwrócenie uwagi psa. Jeszcze raz można spróbować wydać komendę głosową. Jeżeli powyższe kroki nie poskutkowały wysyłamy impuls korekcyjny do obroży, również za pomocą pilota.

Taki schemat obowiązuje w przypadku nauki praktycznie każdej komendy. Pamiętaj jednak, że jeśli pies wykonał to czego od niego oczekiwaliśmy, należy go pochwalić. Może to być jakiś smakołyk lub po prostu pogłaskanie.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.