Start » Obroża elektryczna, Pies, Problem z psem, Tresura psa

Wczasy z psem czyli tresura psa na wakacje.

6 sierpnia 2009 0 Komentarzy

Jak spędzić udane wczasy z psem ? 

Szczęśliwy pies na wakacjach czyli jak ustrzec się problemów z psem … Szybka tresura psa i obroża antyszczekowa w naszym ekwipunku !

Wakacje to często czas kiedy opuszczamy nasze rodzinne strony, wyruszając całą rodziną na łono natury lub zmieniając miejsce pobytu na bardziej cywilizowane obszary, które dostarczą nam nowych atrakcji. Las, morze, jeziora czy góry odwiedzamy często wspólnie z naszym psem.

Wyprawy z psem na wakacje to często poza przyjemnością również ogromne wyzwanie dla posiadacza psa. Wiadomo, że zmiana miejsca pobytu to dla psów często również sytuacje stresowe. W związku z tym część właścicieli psów nie mając wyboru i nie chcąc ryzykować nieudanych wakacji decyduje się pozostawić swojego psa u znajomych lub w jednym z hoteli dla psów. Z punktu widzenia psa taka rozłąka to często trudne do zaakceptowania przeżycie.

wczasy-z-psemCo zrobić, żeby zabrać psa ze sobą i mieć gwarancję, że nie będzie on utrapieniem dla nas i otoczenia ?

Warto przyjrzeć się urządzeniom takim jak obroża antyszczekowa ograniczająca szczekanie psa moszącego to urządzenie. Są to obroże wykorzystywane w sytuacjach nadmiernego pobudzenia psa i służą eliminacji uporczywego szczekania i wycia psa, które to zachowania są często powodem nieporozumień i w skrajnych przypadkach zmuszają do skrócenia wakacji lub zmiany miejsca pobytu.

Dobra obroża antyszczekowa, potrafi zdziałać cuda. Na rynku są rozwiązania które działają w oparciu o impuls elektrostatyczny, zapach lub emisję nieprzyjemnych dla psa ultradźwięków. Tak więc wybór odpowiedniej obroży powinien mieć miejsce na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Co ważne, tresura psa do pracy z tego typu obrożą trwa zazwyczaj kilka dni więc należy ją przeprowadzić zanim opuścimy nasz dom i udamy się na zasłużone wakacje tak aby pies przy zmianie miejsca pobytu nie był narażony na dodatkowy stres.

Trzeba jednak pamiętać, że każda obroża antyszczekowa może być wykorzystywana maksimum do 12 godzin dziennie. Warto więc tak zaplanować wypoczynek aby poświęcić psu możliwie dużo czasu i zapewnić mu warunki na wybieganie i dobrą zabawę.

Wybierając się z psem nad morze trzeba również pamiętać, że obroża antyszczekowa dowolnego rodzaju nie może mieć kontaktu ze słoną wodą morską gdyż w takim przypadku obroża antyszczekowa zostanie bezpowrotnie uszkodzona.

Wczasy z psem mogą być więc udane nie tylko dla nas, dla naszego psa lub psów lecz również nie muszą oznaczać specjalnych uciążliwości dla otoczenia i sąsiadów. Wybierając miejsce wypoczynku trzeba również starannie wybrać taką lokalizację w której nasz pupil będzie mile widziany ale z roku na rok powstaje coraz więcej takich pozytywnie nastawionych na psy hoteli, pensjonatów i kwater.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.