Start » Pies, Problem z psem

Wakacje z psem ? Czemu nie !

28 lipca 2011 0 Komentarzy

Właściciele psów mają duże problemy w przypadku, gdy wybierają się na upragniony urlop czyli wakacje. Niestety często pojawia się dylemat, wziąć psa ze sobą, czy zostawić go pod opieką rodziny czy znajomych. Warto wiedzieć o tym, że istnieje również inna opcja – w postaci oddania zwierzęcia do specjalnego hotelu, w którym to wykwalifikowani opiekunowie podczas naszej nieobecności zajmą się naszym pupilem. Oczywiście usługa ta jest płatna. W zależności od standardu, jaki wybierzemy dla naszego czworonoga, tak dużo zapłacimy. Będziemy zmuszeni uiścić adekwatną do tego opłatę. Na szczęście tego typu placówki ustalają progi cenowe z różną zasobnością portfela. Jednakże, jeśli nie chcemy, aby nasz pies był w obcym środowisku, zmienił otoczenie, by zajmowali się nim obcy ludzie, możemy go zabrać ze sobą w podróż.

Przydatne gadżety na wakacje z psem

Wbrew pozorom jest to prostsze niż mogłoby się wydawać. Dzisiaj pensjonaty, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, dają możliwość zabrania ze sobą zwierzęcia. Oczywiście często wiąże się to z dodatkową opłatą. Jednakże na ogół ta nie przewyższa kosztu, jaki musielibyśmy zapłacić hotelowi dla zwierząt. Wspólne wakacje z pupilem mogą być swego rodzajem urozmaiceniem nie tylko dla nas, ale też i dla niego. Czy to w górach, czy nad morzem, spacery z psem w nowym otoczeniu z pewnością będą bardziej przyjemne, interesujące i atrakcyjne. Pies z pewnością ucieszy się na widok rozległego morza, w którym będzie mógł się wytaplać, na skraju którego będzie mógł biegać, skakać. By dodatkowo niejako odciążyć siebie, a psu zabić czas, możemy na wyjazd zakupić specjalne zabawki, które uprzyjemnią mu czas i sprawią, że nie będzie się nudził.

Jednym z nich może być specjalna wodoodporna piłka. Rozmiar kupujemy adekwatnie do rasy naszego psa i jego gabarytów. Modele te są na ogół wykonane w barwach rzucających się w oczy, toteż w przypadku dalszego jej odskoczenia z łatwością ją zlokalizujemy. Pies natomiast nie będzie miał problemu z jej aportowaniem. Inną, bardzo ciekawą zabawką może być kość gumowa emanująca zapachem czekolady, czy też wanilii. Zapach działa na zmysły psa bardzo pobudzająco, dlatego nasz zwierzak nie znudzi się nimi szybko. Tego typu zabawki, na przykład marki Karlie można dostać w sklepie Easypet.pl. Znajdują się one również w dobrze zaopatrzonych sklepach, hurtowaniach zoologicznych. Tak więc wbrew pozorom wspólny wypad z psem może dostarczyć wiele niezapomnianych wrażeń i być bardzo przyjemny.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.