Start » Problem z psem

Ultradźwiękowe i zapachowe obroże antyszczekowe

15 grudnia 2009 0 Komentarzy

Świetną alternatywą dla elektrycznych obroży na szczekanie sa obroże zapachowe. Ich działanie opiera się o wydzielanie nieprzyjemnych dla zwierzęcia aromatów – najczęściej są to zapachy cytrynowe, których psy nie znoszą. Wydzielana przez obrożę dawka takiego zapachu nie jest duża, ale na tyle skuteczna, aby zniechęcić psa do ujadania czy warczenia. Spray do uzupełniania dokupuje się u sprzedawców takich obroży.

obroze-ultradzwiekowe-i-zapachowe

Bardziej zaawansowane modele takich obroży posiadają funkcję umożliwiającą regulowanie ilości sprayu. Przy tej okazji wspomnieć koniecznie należy o jednej rzeczy, a mianowicie o takiej, że obroże zapachowe z reguły najlepiej sprawdzają się w zamkniętych pomieszczeniach. W terenie bowiem zużywana przez nie ilość sprayu jest dość pokaźna, co z kolei generuje wysokie koszta utrzymania takiego urządzenia.

Ultradźwiękowe obroże antyszczekowe działają w oparciu o ultradźwięki, które dla ludzkiego ucha nie są słyszalne, bądź są bardzo słabo słyszalne. Psy natomiast słyszą je doskonale. Dźwięk emitowany przez obrożę nie jest dla zwierzęcia przyjemny. Emitowany jest on w momencie, kiedy pies zaczyna szczekać. Kupując taką właśnie obrożę należy mieć na uwadze jedną bardzo istotną kwestię. Powyżej opisane urządzenia najlepiej sprawdzają się w przypadku psów reprezentujących mniejsze rasy. Są one po prostu zdecydowanie bardziej podatne na działanie ultradźwięków aniżeli ich większych rozmiarów krewni.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.