Start » Obroża elektryczna, Problem z psem, Szczekanie

Tresura z elektroniczną obrożą

4 czerwca 2014 0 Komentarzy

Tresura psa to dla niektórych spore wyzwanie. Część osób decyduje się na zatrudnienie profesjonalnego tresera, który przeszkoli psiaka i uczyni z niego potulne stworzenie słuchające komend. Możemy jednak samodzielnie zająć się szkoleniem naszego ulubieńca. Pomogą nam w tym urządzenia, które wprowadzają na rynek cenione marki, specjalizujące się w produkcji artykułów dla zwierząt. Każdy produkt, jaki znajdziemy w sklepach internetowych posiada wysoką jakość i został sprawdzony przez hodowców i właścicieli niesfornych psów.

Obroża antyszczekowa EasyPet No Bark 60Wybierając obrożę, powinniśmy zastanowić się, do czego będzie nam służyła. Jeśli nasz pupil szczeka w nieodpowiednich momentach i chcemy go tego oduczyć, skupmy się na obrożach antyszczekowych np. EasyPet No Bark 60. Sposób ich działania jest prosty. Każdy model posiada wbudowany mikrofon, czujnik wykrywający drganie krtani lub każdy z tych systemów, co pozwala na uruchomienie obroży w momencie, kiedy zarejestruje ona szczekanie lub wycie naszego psa. Wtedy zostaje uwolniony bodźiec, który ma zniechęcić psa do dalszego ujadania. Bodźcem może być impuls elektryczny, spray o niemiłym dla psiego nosa zapachu lub wibracje emitowane w połączeniu z dźwiękiem lub nagraną przez właściciela komendą a także ultradźwięki nieprzyjemne dla psów.

Obroża elektryczna Canicom 300 Jeżeli jednak planujemy kupić obrożę, która pomoże nam w oduczeniu psa gryzienia butów, drapania drzwi lub niszczenia ogrodowych roślin, zwróćmy uwagę na obroże idealne do tresury np. obroża elektryczna Canicom 300 marki Num’axes. Te modele nie uruchamiają się automatycznie, ale konieczna jest do tego nasza ingerencja. W zestawie otrzymamy pilota, a niejednokrotnie producent umożliwi nam przy jego użyciu szkolenie kilku psów. Wybierając obrożę, zwróćmy uwagę na to, czy posiada ona certyfikat ECMA. Oznacza to, że pies jest bezpieczny przy stosowaniu modelu z impulsami elektrycznymi. Obroże dobrych marek posiadają liczne funkcje, które ułatwiają szkolenie psiaka. Jest to regulacja mocy impulsu, podświetlanie obroży, funkcja ostrzegania dźwiękiem lub wibracjami. Dobrze dobrany produkt umożliwi nam skuteczną i szybką tresurę naszego pupila.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.