Start » Obroża elektryczna, Tresura psa

Tresura w wieku szczenięcym

23 lipca 2010 0 Komentarzy

Tresurę ( w pełnym tego słowa znaczeniu ) rozpoczynać się powinno w wieku ok. 6 miesięcy. Jednak już dużo wcześniej można psa przyzwyczajać do pewnych rzeczy np. załatwiania się poza domem lub też w domu, do kuwety w przypadku małych ras psów.

Psy młode czyli w wieku 3-4 miesiące można tez już uczyć prostych komend, które ułatwią nam życie z psem i jemu życie z nami. Chodzi tu mianowicie o komendy typu “siad” i “nie wolno”. Pies już będzie wiedział czego od niego oczekujemy, a dzięki tym prostym poleceniom będzie nam łatwiej psa nauczyć w przyszłości bardziej skomplikowanych rzeczy.

Do bardziej skomplikowanych rzeczy (jeśli chodzi o naukę) należą takie rzeczy jak np. “aport”. Aby nauczyć psa takiej komendy musimy poświęcić więcej czasu i energii. Niemniej jednak istnieją też komendy, który nie jesteśmy w stanie psa nauczyć. Pomocna w tym może okazać się elektroniczna obroża do tresury, która pomaga poprzeć komendę odpowiednim bodźcem dźwiękowym czy korekcyjnym.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.