Start » Obroża elektryczna

Tresura psów, a efekty

4 sierpnia 2011 0 Komentarzy

Prawda jest taka, że podczas szkolenia psa musimy być nieugięci. Nie możemy psu dawać za wygraną kiedy nie chce przyjść, gdy go wołamy. Niestety wielu osobom cierpliwości po prostu brakuje. Są psy, które szybko pojmują o co nam chodzi. Inne zaś potrzebują więcej czasu i trzeba z nimi pracować więcej. Dodatkowo trzeba jeszcze psu urozmaicić tresurę tak żeby się nie nudził. No i bądź to człowieku mądry i opracuj sobie sam całą strategię szkolenia.

Jak w krótkim czasie wytresować psa

Przeciętny człowiek, który nigdy nie posiadał ani hodowli, ani nie był treserem czy pism behawiorystom będzie dość trudno. Na szczęście rynek dostarcza nam tylu zabawek dla psów, że z urozmaiceniem pracy z naszym pupilem nie powinniśmy mieć problemu. Ale co zrobić by być wreszcie konsekwentnym w działaniu?

Pierwsza podstawowa zasada: nagradzać, gdy pies wykona nasze polecenie. To go zmotywuje do posłuszeństwa. Musimy też opracować sobie jakiś bodziec, który będzie dla niego sygnałem, że zachowuje się niepoprawnie. W tym wypadku skorzystać można z elektrycznej obroży treningowej, która na odległość da psu znać fizycznie, że coś jest nie tak. Niestety nasza nawoływania z odległości 200 metrów są po prostu przez psa ignorowane. Dlatego opracowano system kontaktu z psem za pomocą fizycznego bodźca spowodowało rewolucję zakresie szkolenia psów.

Elektryczna obroża nie jest narzędziem skomplikowanym. Pamiętajmy jednak, że jest to system wspomagający tresurę, a nie przedmiot, który wykona całą pracę za nas. Przede wszystkim pies musi znać komendy, których to wypełnienia będziemy oczekiwali. A tego już żadna obroża za nas nie zrobi. Obroża elektroniczna służy przede wszystkim do pomocy w egzekwowaniu posłuszeństwa.

Obroża EasyDog od Num'axesPrzykładowym modelem tego typu może być EasyDog Soft. Jest to obroża dedykowana tym, którzy nie chcą korzystać z obroży elektronicznej tradycyjnej, czyli tej która wykorzystuje impulsy korekcyjne. Obroża ta wibruje, gdy chcemy zwrócić uwagę psa na siebie. Zaznaczyć jednak trzeba, że jest to dobrze w przypadku psów strachliwych i mniejszych lub tych, które podczas tresury z tradycyjną obrożą elektryczną poznały znaczenie ostrzegawczej wibracji. Dodatkowo model ten oferuje podświetlenie obroży po zmroku – przydatne, gdy nie możemy znaleźć psa.

Tresura PetSafe 250MRównie często polecaną obrożą treningową jest 250M Trainer marki PetSafe. Jest to zestaw przeznaczony dla niemal wszystkich ras psów, których waga przekracza 3,6 kg. Nie jest ona jedynie polecana w przypadku psów ras olbrzymich, czyli tych ważących powyżej 60 kg. Zestaw jest prosty w obsłudze i pozwala przyszłości na dołączenie dodatkowej obroży odbiorczej celem tresury dwóch psów w jednym czasie. Zestaw pracuje w zasięgu do 250 metrów. Oferuje też 8 poziomów impulsów długich i krótkich oraz ostrzeganie dźwiękami akustycznymi.

Profesjonalna tresura z Dogtra IQInna obroża elektroniczna, z której zadowolony będzie treser-amator to Dogtra iQ. Jest to model obroży treningowej o zasięgu do 400 metrów, więc pozwala już na tresurę na większej, otwartej przestrzeni. System ten wyposażony jest w ostrzeganie wibracjami, więc w przyszłości możemy skorzystać z sytemu EasyDog Soft, który umocni efekty jakie osiągnęliśmy podczas szkolenia psa. Wszystkie modele opisane w tym artykule posiadają certyfikat ECMA, czyli są produktami bezpiecznymi. Kupisz je w sklepie EasyPet oraz ABCtresury.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.