Start » Obroża elektryczna, Tresura psa

Tresura psa z profesjonalnym sprzętem

21 lutego 2019 0 Komentarzy

Tresurę psa można poprowadzić w sposób tradycyjny używając klikera oraz smakołyków. Czasami jednak przy bardziej użytkowych psach taka tresura może być niewystarczająca. Szkolenia psów do obrony czy szkolenie psów myśliwskich czasami wymaga dodatkowych akcesoriów. W takich przypadkach treserzy sięgają po produkt jakim jest elektryczna obroża dla psa.

Obroża elektryczna dla psa Dogtra 4500 EDGE Szkolenie psów myśliwskich opiera się głównie na szybkiej reakcji na przewinienia. Rasy myśliwskie charakteryzują się dużą niezależnością i niechęcią do wykonywania poleceń. Oczywiście w początkowych fazach tresury szkolenie pozytywne jest pomocne natomiast bardziej skuteczne jest pokazanie psu na konkretnych zachowaniach czego od niego wymagamy. W przypadku psa myśliwskiego, który wpadnie w pęd za zwierzyną i nie może skupić uwagi na właścicielu przydatna staje się elektryczna obroża dla psa, która pozwala na natychmiastową reakcję na niepożądane zachowanie. Takie urządzenia wyposażono w bardzo duży zasięg jak również doskonałą komunikację odbiornika z nadajnikiem nawet wśród pagórków i między drzewami w lesie. Dodatkowo niektóre modele posiadają specjalny “beeper”, który pozwala zlokalizować psa, który znajdzie się poza zasięgiem wzroku. Taki lokalizator dźwiękowy dla psa sygnałem może informować nas co pies w danym momencie robi np. stoi czy biegnie. Obroża elektryczna z lokalizatorem SportDogProducent marki Dogtra oferuje model 4500 EDGE, który posiada specjalnie podświetlaną obrożę, która może zlokalizować psa po zmroku. Profesjonalne modele umożliwiają tresurę wielu psów jednocześnie. Dzięki dodatkowym przyciskom na pilocie przypisanym nawet do jednej z trzech obroży kontrola kilku psów jest znacznie łatwiejsza bez konieczności przełączania dodatkowych przycisków. Zestawy profesjonale wykonane są z materiałów bardzo wysokiej jakości pozwalających na pracę w trudnych warunkach. Błoto, piach czy pływanie nie mają wpływu na użytkowanie i trwałość. Modele treningowe SportDog posiadają specjalny system DryTec, który pozwala na zanurzenie obroży na głębokość do 7 metrów nawet w słonej wodzie morskiej.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.