Start » Psy myśliwskie, Tresura psa

Tresura psa w trudnych warunkach

25 maja 2010 0 Komentarzy

Do tresury psów obecnie służą rozmaite urządzenia. Należy oczywiście pamiętać, że na przykład takie obroże elektroniczne to narzędzia pomocnicze. Nie służą one do karania psa, lecz do nauki “słuchania” komend.

Jeżeli zdarza nam się tresować psa podczas deszczu warto zainwestować w obrożę odporną na działanie wody. Niejednokrotnie zalecane są także obroże zupełnie wodoszczelne, ponieważ często zdarza się, że teren na którym tresowany jest pies to np. brzeg jeziora czy też rzeki. Pies, który chętnie wchodzi do wody powinien mieć obrożę wodoszczelną. Zatem jeśli jesteś posiadaczem takiego psa, zapytaj sprzedawcy czy wybrany przez Ciebie system jest odporny na działanie wody. Jeżeli zależy Ci na tym by obroża była wodoodporna lub wodoszczelna to obie właściwości mają wspólny mianownik – zasilanie poprzez doładowywane akumulatorki.

Drugim problemem często spotykanym przy omawianiu trudnych warunków jest zasięg obroży elektronicznej. Przy wyborze zestawu należy zastanowić się nad uwarunkowaniami terenowymi miejsca, na którym najczęściej tresujemy psa. Jeśli mieszkamy na terenach zalesionych czy też górzystych warto wziąć poprawkę na to, że realny zasięg będzie nieco mniejszy.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.