Start » Obroża elektryczna, Pies na spacerze, Problem z psem

Tresura psa dorosłego

12 sierpnia 2010 0 Komentarzy

Dorosłego psa można przyrównać do dorosłego człowieka. Obie istoty mają swoje przyzwyczajenia i nawyki nabyte przez lata. I w obu przypadkach oduczenie ich sprawia ogromną trudność. I dla tego kto się uczy i dla tej osoby, która próbuje czegoś nauczyć.

Podczas tresury dorosłego, kilkuletniego psa musimy wykazać się ogromną ilością cierpliwości. Pamiętać trzeba o tym, że ten pies mógł nigdy nie słyszeć żadnej komendy, że nikt go wcześniej nigdy nie próbował tresować. Jeśli jest to pies świeżo przygarnięty ze schroniska to również musimy dać sobie i jemu trochę czasu na zaadaptowanie się w nowej sytuacji. Mimo tego, że pies znajduje się w domu, przy rodzinie, to jest to dla niego nowa i stresująca sytuacja.

Klasyczne metody szkolenia mogą zawodzić w przypadku dorosłego psa. Dlatego polecana jest przez treserów elektroniczna obroża, która pomaga wesprzeć komendę bodźcem fizycznie odczuwalnym przez psa. Może być to wibracja lub impuls korekcyjny. Zawsze najlepiej jest stosować formą delikatniejszą ostrzegawczą na przykład właśnie wibrację. Jeśli po następnym wypowiedzeniu komendy pies dalej nie reaguje można poprzeć się impulsem korekcyjnym.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.