Start » Obroża elektryczna, Tresura psa

Szkolenie psa przy pomocy obroży elektrycznej

30 lipca 2014 0 Komentarzy

Każdy właściciel marzy o grzecznym i ułożonym psie. Dla części pupili wystarczy podstawowe szkolenie ze smakołykiem jednak są też trudniejsze w tresurze osobniki, które nie zamierzają wykonywać komend nawet za ulubiony przysmak. Dla właścicieli takich psów pomocnym urządzeniem będzie elektryczna obroża do tresury. Produkty te cechują się wysoką skutecznością działania i dla niektórych osób są jedyną deską ratunku w poskromieniu nieposłusznego pupila. Produkty te oferują szkolenie w różnym zasięgu zaczynając od 75 metrów a kończąc nawet 12 kilometrach. Większy zasięg pomocny jest przy psach, które lubują się długodystansowych ucieczkach.

Obroża elektryczna Canicom 200 marki Num'axesModelem do tresury na małych odległościach jest obroża Canicom 200 francuskiej marki Num’axes. Zestaw ten pozwala na kontrolowanie psa na odległości do dwustu metrów.Producent wyposażył system w dziewięciostopniową skalę regulacji impulsu elektrostatycznego oraz ostrzeżenie dźwiękowe. Dzięki swojej wodoodporności obroży można używać nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Pilot małych rozmiarów o ergonomicznym kształcie został wyposażony w czytelny wyświetlacz LCD pokazujący najważniejsze informacje. Zarówno pilot jak i obroża zasilane są na popularną baterię łatwo dostępną do kupienia na rynku. Zestaw ten jest szczególnie polecany przy amatorskiej tresurze psa.

Tresura psa 1600M Trianer SportDOGSystemem pozwalającym kontrolować psa na większych odległościach jest system amerykańskiej marki SportDog. Zestaw 1600M Trainer posiada zasięg sięgający nawet 1600 metrów w otwartym terenie. Specjalny system Drytek zastosowany w obroży powoduje, że jest ona odporna na zanurzenie do 7 metrów a także na słoną wodę morską, która jest szkodliwa dla większości urządzeń. Szereg programów, które oferuje system pozwala na dokładane dopasowanie siły impulsów w zależności od wielkości i temperamentu psa. Wibracja oraz ostrzeżenie dźwiękowe pozwala na efektywniejsze szkolenie poprzez stosowanie nagany oraz nagrody w zależności od zachowania. Pojemny akumulatorek zapewnia nieprzerwaną pracę nawet do 60 godzin.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.