Start » Problem z psem, Tresura psa

Szkolenie psa – chodzenie przy nodze

19 kwietnia 2010 0 Komentarzy

Spacer z psem to obowiązek każdego właściciela – bez wyjątku. Niestety w większości przypadków staje się to udręką, a szczególnie w przypadku młodych psów. Podstawowym problem jest ciągnięcie się na smyczy, co w efekcie uniemożliwia nam naukę chodzenia psa przy nodze.

Chodzenie psa przy nodze jest naprawdę istotną sprawą. Szczególnie dotyczy to właścicieli czworonogów mieszkających w mieście. Kiedy pies jest blisko nas na tzw. “wyciągnięcie reki” możemy za jakiś czas uczyć go chodzenia bez smyczy. Pies powinien chodzić przy nodze choćby dlatego, że przechodzi z nami przez ruchliwą ulicę i powinien iść zawsze z nami, nie wyprzedzając nas i nie idąc za nami. Chodzenie przy nodze jest również ważne, gdy przechodzimy obok innych psów. Dzięki nauce tej umiejętności pies wie, że zawsze musi trzymać się blisko “pana” lub “pani”. I kiedy już to zrozumie będziemy spokojni, że pies nie pogoni za jakimś innym psem czy kotem.

W nauce chodzenia przy nodze pomoże obroża elektroniczna z pilotem. Szarpanie za zwykłą smycz nie pomoże, gdyż im bardziej ją szarpiemy tym pies bardziej będzie chciał się jej pozbyć – gryząc ja bądź po prostu wyrywając ja nam z ręki.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.