Start » Problem z psem

Spuszczony ze smyczy pies ucieka

18 czerwca 2010 0 Komentarzy

Gdy pies spuszczony ze smyczy nie wraca, to czujemy złość i niekiedy frustrację, bo pies w ogóle nas nie słucha. Ponadto każdy odpowiedzialny właściciel psa boi się także o jego los, a raczej o to co może go spotkać, gdy będzie sam na ruchliwej ulicy.

Tresura psa w takim wypadku musi być kompleksowa. Oznacza to, iż musimy nauczyć go komendy “wróć” oraz “nie wolno”. Jeżeli wychodzimy z psem na spacer w centrum miasta, warto by znał komendę chyba najbardziej podstawową, czyli “siad”. Jeśli przechodzisz z nim przez ulicę, niech w oczekiwaniu na zielone światło najzwyczajniej usiądzie. Nauczy go to spokoju w pobliżu ulicy.

A jeśli mamy ten komfort, że możemy spuścić psa ze smyczy, to konieczne będą tu wcześniej wspomniane komendy. Jeśli natomiast mamy problem z wyegzekwowaniem posłuszeństwa musimy sięgnąć po elektroniczną obrożę ułatwiającą komunikację z psem na odległość.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.