Start » Pies sąsiada, Problem z psem, Szczekanie

Skuteczna tresura na szczekanie

14 maja 2010 0 Komentarzy

Szczekanie psa bardzo często staje się przyczyną wielu konfliktów. Właściciele stają oczywiście w obronie swoich czworonogów i tłumaczą, że taka już jest psia natura. Rzecz jasna mają rację. Ale rację mają także ich sąsiedzi, którzy chcą cieszyć się spokojem i ciszą, mając serdecznie dość ujadania czworonoga tenże spokój im zakłócającego.

W naszym kraju takie zachowania psów są zakazane – na przykład taki zakaz obowiązuje w Łodzi i to po stornie właścicieli psów leży zatroszczenie się o to, by ich pupile nie zakłócały pozostałym ludziom spokoju. Pies rzecz jasna nie rozumie tego, że nie wolno mu szczekać, więc potrzebne jest odpowiednie szkolenie. Najbardziej skuteczne jest ono wówczas, kiedy zastosowane zostaną w nim obroże antyszczekowe.

Pamiętać jednak koniecznie trzeba o tym, że zwierzę nie może w takiej obroży chodzić przez cały czas, a jedynie przez określoną liczbę godzin w ciągu doby. Dotyczy to w szczególności obroży elektrycznych. Wszystkie stosowne informacje znajdują się w instrukcji obsługi takowej obroży.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.