Start » Obroża elektryczna, Psy myśliwskie, Tresura psa

Psy myśliwskie i obroże elektryczne

11 stycznia 2010 0 Komentarzy

Popularne obroże elektryczne mogą być również stosowane przez myśliwych. Przy wyborze takiego systemu trzeba pamiętać o kilku ważnych czynnikach. Prezentowane poniżej zestawy mogą być z powodzeniem stosowane również przez profesjonalnych treserów. Zestawy te są na tyle uniwersalne, że można pracować na tych obrożach z różnej wielkości psami.

Obroże elektryczne, które w zamyśle mają być stosowane w celach profesjonalnych powinny być w pełni wodoodporne. Pełna wodoodporność czy wodoszczelność umożliwia tresurę psów w najtrudniejszych warunkach pogodowych, także w przypadku szkolenia na terenie gdzie występują zbiorniki wodne. Należy tylko pamiętać, by używać impulsów o słabszej mocy, gdy pies posiada mokrą sierść.

pies-mysliwski

Kolejnym czynnikiem, równie ważnym, wpływającym na wybór takiej obroży powinien być zasięg. Dla psów myśliwskich powinien być to zasięg przekraczający tysiąc metrów. W takich obrożach przoduje marka Dogtra, która oferuje model 3500 Super-X. Obroża ta posiada zasięg 1600 metrów, prostą obsługę i aż 127 poziomów impulsów. W zestawie można również zastosować dodatkową obrożę elektryczną, tak by za pomocą jednego pilota tresować dwa psy. Kolejną marką godna polecenia w tym przypadku jest PAC, który w swojej ofercie posiada obrożę z zasięgiem aż 3000 metrów. Nowością w tej gamie produktów jest SportDog – SportTrainer SD-1825E o zasięgu 1600 metrów. Tym co wyróżnia ją spośród innych to wibracje ostrzegawcze w obrożach, które są bardzo pomocne w przypadku dużych psów. Powyższe modele z powodzeniem możesz zakupić w internecie jak i również w sklepach oferujących elektroniczne systemy do tresury.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.