Start » Obroża elektryczna, Problem z psem, Tresura psa

Problem z psem a obroża elektryczna – jak to działa ?

15 października 2010 0 Komentarzy

Pies szarpiący się na smyczy podczas spacerów? A może rzucający się w szalonym pościgu za samochodami? A może też kompletnie nie reagujący na komendy, kiedy w czasie spaceru został spuszczony ze smyczy, by mógł swobodnie się wybiegać? Tego rodzaju sytuacje i mnóstwo jeszcze innych są doskonale znane wszystkim właścicielom psów. Oczywiście, można w tym miejscu powiedzieć, że każdy pies jest inny – i taka jest w rzeczy samej prawda, nie mniej jednak wszystkie te czworonogi mają szereg wspólnych zachowań. A najlepszymi przykładami są chociażby te opisane powyżej. Można też w tym miejscu wszystko złożyć na karb psiej natury i rozłożyć bezradnie ręce, ale to też wcale nie jest rozwiązanie. To, że się jakiś problem ignoruje i przechodzi się nad nim do porządku dziennego wcale nie jest równoznaczne z tym, że problem ten w ogóle nie istnieje. Prędzej czy później zacznie dawać porządnie we znaki i wtedy – chcąc nie chcąc – trzeba będzie stawić mu czoła. Stwierdzenie te odnosi się do bardzo wielu rozmaitych sytuacji, w tym także do psiej niesubordynacji.

Na takie zachowania prezentowane przez czworonożnego pupila koniecznie trzeba reagować – im wcześniej się to zrobi, tym lepiej. W przypadku dorosłych psów jest to najczęściej efekt zaniedbanego treningu, bo pies nie zna podstawowych komend, a także tego, że dano zwierzęciu zdecydowanie za dużo swobody. Prawda jest bowiem taka, że pies musi znać pewne granice – i trzeba się w tym zakresie wykazywać naprawdę ogromną konsekwencją. Jeżeli jednak przysłowiowe mleko już zostało rozlane, nie oznacza to, że nie da się z tym nic zrobić. W dzisiejszych czasach istnieją rozwiązania pozwalające na wybrnięcie z takich kłopotliwych sytuacji. Tymi rozwiązaniami są elektryczne obroże treningowe do tresury psów takich marek jak PetSafe, SportDOG, Innotek czy Dogtra.

Przez wiele lat nie były one dostępne na naszym rynku, teraz jednak sytuacja się zmieniła i można się w nie zaopatrzyć bez specjalnie większych problemów. Szukać ich należy w wyspecjalizowanych sklepach zajmujących się dystrybucją tego rodzaju produktów. Takie sklepy znaleźć można także w Internecie, więc dokonanie zakupów nie jest kłopotem – tym bardziej, że wiele szanujących się sklepów oferuje swoim klientom wypożyczenia za pewną niewielką opłatą obroży na tak zwany czas próbny. Klient ma okazję ją wypróbować i przekonać się czy warto w nią zainwestować. Jest to przynajmniej gwarancja, że nie kupuje się kota w worku. Zasada działania takiej obroży jest bardzo prosta i nieskomplikowana. Produkt ten jest wyposażony w nadajnik, który to odbiera komendy wydawane za pomocą pilota.

Komenda jest przez psa odczuwana jako skurcz mięśni – nie jest to dla czworonoga jakieś przyjemne doznanie, ale też z drugiej strony nie jest ono czymś niebezpiecznym. Pilot służący do sterowania obrożą pozwala na regulowanie natężenia impulsu – im bardziej jest zaawansowany model obroży, tym większe są możliwości w tym zakresie. Tak więc natężenie impulsu można swobodnie dostosować do tego, w jaki sposób zachowuje się pies. W jednych przypadkach w zupełności wystarczą naprawdę słabe impulsy, w innych zaś niekoniecznie. Jeżeli pies jest wyjątkowo oporny na kwestie szkoleniowe – a i takich przypadków nie brakuje, wówczas naprawdę warto rozważyć kwestię zakupu obroży wyposażonej w funkcję booster. Jest ona w takich okolicznościach autentycznie przydatna i warto z niej korzystać w celu zdyscyplinowania nawet najbardziej opornego psa. Wybór w zakresie obroży jest generalnie rzecz biorąc bardzo duży, w związku z czy każdy na pewno znajdzie coś najbardziej odpowiedniego dla swojego pupila. Warto wybierając tego typu obroże do tresury psów sprawdzić czy posiada ona certyfikat ECMA co potwierdza wysoką jakość produktu i bezpieczeństwo psa pracującego z danym typem obroży.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.