Start » Elektryczny pastuch, Pies, Problem z psem

Pies ucieka z ogrodu. Jaka tresura psa da efekt ?

2 sierpnia 2009 0 Komentarzy

Czy możliwa jest taka tresura psa w ogrodzie, by pies zniechęcił się do opuszczania terenu działki lub posesji ?

Zapewne tak. Ale klasycznie prowadzone szkolenie psa może trwać i trwać, nie każdy może zatrudnić profesjonalnego tresera psa do pracy z psem lub nie jest w stanie poświęcić psu wystarczająco dużo czasu. W tej sytuacji, jeśli pies dość często ucieka na wycieczki po okolicy, często kończy się decyzją: kojec dla psa.

Jest to oczywiście rozwiązanie, ale czy na pewno konieczne jest tak poważne i radykalne ograniczenie swobody psa ?

pies uciekaWyjściem z sytuacji może być zakup i instalacja niewidocznego ogrodzenia. Urządzenie to jest rodzajem elektronicznego kojca dla psów. Co ważne po instalacji tego typu pastucha dla psów, osoby postronne nie są w stanie go zauważyć w ogrodzie. System nie szpeci przestrzeni, ani nie wymaga kontaktu psa z przewodem.

Jest to rozwiązanie możliwe do wprowadzenia niemal w każdym ogrodzie, w dowolnym momencie – zarówno podczas jego zakładania jak i na terenie urządzonego już ogrodu.

Tego typu elektryczny pastuch dla psów i kotów dzięki ukryciu kabla pod ziemią lub korą powoduje, że jest on kompletnie niewidoczny i bezpieczny nie tylko dla psa noszącego elektroniczną obrożę, ale i dla osób przebywających w ogrodzie. Napięcie w przewodzie nie przekracza zazwyczaj 12V, zaś sam kabel pełni funkcję anteny radiowej.

Rozłożenie kabla wzdłuż ogrodzenia posesji powoduje, że ucieczki psa staną się tylko przykrym wspomnieniem. Pies podchodząc na określoną odległość do ogrodzenia chronionego systemem elektronicznego kojca usłyszy w obroży elektronicznej ostrzeżenie dźwiękowe lub w niektórych pastuchach jego obroża ostrzeże go wibracją obroży.

Jeśli pies zbliży się jeszcze bardziej do przewodu obroża elektroniczna skarci go impulsem elektrostatycznym zmuszając jednocześnie do opuszczenia zakazanej strefy.

W większości przypadków tresura psa do pracy w systemie elektryczny pastuch – niewidoczne ogrodzenie nie zajmuje więcej niż 3-14 dni przy czym dziennie wystarczy nam do 20 minut szkolenia psa w formie wspólnej zabawy.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.