Start » Obroża elektryczna, Problem z psem, Tresura psa

Udana tresura psa kiedy Twój pies szczeka

2 sierpnia 2009 0 Komentarzy

Pies szczeka ? Uśmiecham się … Co w tym dziwnego i niepokojącego ? Nadmierne szczekanie psa to jednak często poważny problem z psem. Jak moze być prowadzona tresura takiego psa ?

Niby normalna sytuacja bo jak to pies ma w zwyczaju, nasz pupil właśnie w ten sposób wyraża przecież swoje emocje. Niestety, ich niekontrolowany nadmiar dość często prowadzi do zaognienia sąsiedzkich relacji. W sumie nie jest to takie dziwne, uporczywe szczekanie psa za ścianą gdy pies zostawiony sam w domu zwyczajnie nudzi się i dokazuje, potrafi być naprawdę uciążliwe dla pozostałych mieszkańców.

Pies szczeka

Pies szczeka

Niestety nie każdy posiadacz psa poświęca mu należytą uwagę i odpowiednio reaguje na zbyt głośne i długotrwałe szczekanie swojego psa. W niektórych sytuacjach kiedy szczekanie lub wycie psa jest zbyt uciążliwe dla otoczenia, powoduje to zrozumiałe napięcia między właścicielem psa, a jego sąsiadami. W skrajnych sytuacjach może być to również powodem dla którego, części osób dla których niemożliwe jest oddanie psa na tresurę, decyduje się pozbyć psa.

O ile wyrażanie przez psa emocji szczekaniem należy uznać za coś jak najbardziej normalnego to należy jednak pamiętać, że długotrwałe ujadanie nie zawsze będzie akceptowane przez otoczenie. Niekiedy dodatkowa tresura psa w kierunku ograniczenia ujadania nie przynosi skutków. Co wtedy robić ?  Na pewno należy poświęcić psu więcej czasu, kupić nową zabawkę, gryzak i postarać się wspólną zabawą bardziej „zająć” swojego psa i „zmęczyć” spacerem.

W niektórych sytuacjach, do ograniczenia głośnego i długotrwałego szczekania istnieje jednak konieczność zastosowania elektroniki takiej jak obroża antyszczekowa, która skutecznie ogranicza ujadanie i wycie psa. Elektryczna obroża antyszczekowa nie może być jednak stosowana non-stop. Tresura psa z tego typu obrożą może być prowadzona do 8 – 12 godzin dziennie.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.