Start » Pies, Pies sąsiada

Pies sąsiada ujada i wyje.

2 sierpnia 2009 0 Komentarzy

Kiedy pies sąsiada ujada i wyje niemal bez przerwy i w najmniej oczekiwanych momentach nie jesteś bezradny wobec tej sytuacji.

Pies to nie tylko sama przyjemność. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę posiadaczowi takiego nadmiernie uciążliwego psa na problem z jego psem i z prośbą o reakcję. Właściciele psów, często pozostawianych samym sobie w mieszkaniu, często zapominają, że posiadanie psa wiąże się z wieloma obowiązkami. Nie jest to dobre rozwiązanie tak dla psa jak i w późniejszym czasie dla jego właściciela..

Aby uniknąć przykrych konsekwencji związanych z ujadaniem psa, coraz więcej osób nadmiernie hałaśliwych psów stara się temu zaradzić. Często wystarczy poświęcić psu więcej czasu, niekiedy sprawę załatwia nowa zabawka dla psa lub kość do rozgryzienia, które wypełnią psu czas bezczynności kiedy jego właściciele są poza domem.

pies-sasiada-ujadaNiekiedy jednak te proste sposoby nie przynoszą odpowiednich rezultatów powodując, że głośny pies staje się powodem eskalacji sąsiedzkich nieporozumień.

Jeżeli sąsiad nie reaguje na zwracane uwagi lub broni się zwyczajowym: A co ja mam na to poradzić, że mój pies szczeka ? – warto zaproponować rozwiązanie jakim jest elektryczna obroża ograniczająca szczekanie i wycie psa. Tego typu obroża antyszczekowa występuje w tak wielu odmianach, że praktycznie każdy pies może używać tego typu urządzenia.

Niestety, są sytuacje kiedy sąsiad nie reaguje na nasze prośba w żaden sposób. Problem narasta, a my … musimy jakoś żyć z ujadającym psem za ścianą.

W takiej sytuacji warto zwrócić się pisemnie do administracji budynku z wnioskiem o podjęcie stosownych działań. Jeśli to nie przyniesie rezultatu, można również wystąpić do Policji bądź Straży Miejskiej o “ukaranie” właściciela nadmiernie głośnego psa za niewłaściwe sprawowanie opieki nad jego psem.

Należy też pamiętać, że w większości gmin funkcjonują uchwały wydane przez ich rady: tak zwane regulaminy utrzymania czystości i porządku. Tego typu uchwały bardzo często normują obowiązki właścicieli psów. Jeśli sąsiad nie stosuje się do takiej uchwały popełnia wykroczenie.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.