Start » Tresura psa

Obroże treningowe warte polecenia

18 kwietnia 2012 0 Komentarzy

Psy powinny być tresowane od najmłodszych miesięcy swego życia. Jeśli nie rozpoczniemy tresury w pierwszych 6-8 miesiącach życia, to niestety pies może nabyć różnego rodzaju niepożądane nawyki, które w późniejszych latach trudno będzie się pozbyć.

Najlepsze obroże treningowe dla psaPierwszym krokiem, jaki właściciel psa powinien podjąć, to wykształcenie u psa poczucia ufności i chęci do wypełnienia poleceń. Najlepiej jest do tego wykorzystać specjalne obroże elektroniczne. Poszczególne akcesoria tego typu znajdziesz w lepszych sklepach internetowych. W poszczególnych podkategoriach zostały tam przedstawione różnorodne modele tego typu urządzeń. Jeżeli chcesz wybrać jak najlepszą obrożę dla swego psa poczytaj dokładnie opisy, bądź skontaktuj się z konsultantem sklepu, który udzieli ci stosownej pomocy. Ciekawym przykładem akcesorium w przystępnej cenie, które pomoże w ułożeniu twego psa, jest obroża treningowa PetSafe, którą można wykorzystać zarówno w przypadku małych, jak i też średniej wielkości psów. Ich waga nie powinna być mniejsza aniżeli 3,6 kg i wyższa od 18 kg. Wysoką skuteczność w trakcie treningu tego urządzenia zapewnia certyfikat ECMA. Sprzęt działa z powodzeniem w zasięgu 100 metrów od pilota. Jest to idealne rozwiązanie dla amatorów, którzy pragną wyszkolić swe psy. Akcesorium PetSafe zostało wyposażone w specjalny akumulatorek. Dzięki temu zaoszczędzisz na kupowaniu baterii. Wystarczy, że podłączysz zasilacz do sieci i już po chwili naładujesz akumulatorek. Sprzęt jest w całości wodoodporny. Mowa tutaj zarówno o pilocie, jak i samej obroży. To sprawia, iż możesz z psem pracować nawet w trudnych warunkach pogodowych. Niezależnie od pory roku możesz rozpocząć trening ze swoim czworonogiem. Pilot załączony do zestawu jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu zabierzesz psa na spacer, na trening w terenie.

Wykorzystując obrożę PetSafe przed każdym impulsem pies jest ostrzegany dźwiękiem, który po pewnym czasie powinien już samoistnie informować psa o tym, iż powinien zadziałać odpowiednio na daną komendę. Zarówno ostrzeganie dźwiękowe, jak i też poziom impulsu występuje w 8 natężeniach. Masz możliwość wykorzystania ich w zależności od wielkości psa, a także stopnia zaawansowania treningu. Właściciel może cały czas tresować swego czworonoga bez obaw o to, iż rozładuje się bateria. Jest to podyktowane tym, iż zarówno pilot, jak i obroża posiadają kontrolę stanu naładowania.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.