Start » Obroża elektryczna, Problem z psem, Szczekanie, Tresura psa

Obroża antyszczekowa SportDog NoBark18

18 stycznia 2010 0 Komentarzy

Model antyszczekowej obroży o nazwie NoBark 18 marki SportDog zaprojektowany został specjalnie z myślą o psach średnich i dużych rozmiarów. Pomimo tego, obroża ta nie jest duża. Jest urządzeniem wodoodpornym, może być również stosowana na zewnątrz. Posiada dwa wbudowane czujniki, które pracują niezależnie od siebie. Jednym z nich jest czujnik dźwięku, zaś drugim – czujnik wibracji krtani.

nobark18

Obrożę można zaprogramować na jeden z trzech trybów, w zależności od zapotrzebowania – a zatem czujniki mogą reagować z małą, średnią oraz dużą siłą. Tryb pierwszy przeznaczony jest dla psów, które raczej dużo nie szczekają. Natomiast tryb trzeci dla psów bardzo hałaśliwych. Niemniej jednak zawsze rozpoczyna się “dostrajanie” urządzenia od trybu najłagodniejszego. Każdy z tych trybów ma swoją indywidualna gradację poziomów impulsów.

Emitowane przez obrożę impulsy dostosowywane są – jeżeli chodzi o ich siłę – do sytuacji, im bardziej szczekanie jest uporczywe i głośniejsze, tym silniejsze impulsy. Model NoBark 18 pracuje na osiemnastu poziomach tych impulsów. Przed zastosowaniem pracę obroży można przetestować – służy do tego celu specjalny przełącznik. Źródłem zasilania obroży jest bateria RFA-67. Cena tego modelu waha się od czterystu pięćdziesięciu do pięciuset złotych – to uzależnione jest od sklepu.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.