Start » Obroża elektryczna, Pies sąsiada

Niewłaściwe zachowania psów

11 lipca 2010 0 Komentarzy

Jedną z częściej spotykanych podczas spacerów z psem sytuacji jest ta, kiedy nasz pupil spotyka się z innym psem i reaguje na to w sposób bardzo agresywny. Zaczyna szarpać się, pragnąc w ten sposób zerwać się ze smyczy, o wściekłym ujadaniu już nic nawet nie wspominając.

Oczywiście, pies staje się również całkowicie głuchy na nasze próby przywołania go do porządku. Nie należy takiego zachowania składać na złośliwy charakter zwierzęcia, bo psem w tej sytuacji kieruje czysty instynkt. To jednak nie oznacza, że takie zachowanie można tolerować. Nic z tego. Pies musi wiedzieć, że tak zachowywać się nie może, ale żeby to wiedział, trzeba go tego nauczyć – innego wyjścia nie ma, choć wiele osób jest zdania, że psu tak mądrze z oczu patrzy, że na pewno wszystko rozumie i doskonale wie, że zachował się niewłaściwie, sprawiając właścicielowi przykrość. Podstawowe komendy to standard.

Oprócz tego trening można wzmocnić poprzez stosowanie obroży treningowych – pod warunkiem jednak, że pies ma skończone sześć miesięcy i jest zdrowy. To powinno w szybkim czasie przynieść oczekiwane rezultaty, chociaż oczywiście jednemu psu nauka zajmie mniej czasu, innemu więcej, to już indywidualna zupełnie sprawa.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.