Start » Elektryczny pastuch

Niewidoczne ogrodzenie dla psa i kota

30 grudnia 2009 0 Komentarzy

Bardzo często zetknąć się można z sytuacją, kiedy pies i kot mieszkają razem pod jednym dachem. Wbrew pozorom, zwierzęta te potrafią żyć ze sobą w zgodzie, a nawet w przyjaźni – zwłaszcza, jeżeli są ze sobą wychowywane od małego. Upilnowanie ich dla przykładu w ogrodzie może nastręczać wielu problemów – szczególnie wówczas, kiedy zwierzęta mają tendencję do uciekania z ogrodu.

ogrodzenie-dla-psa-i-kota

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są niewidoczne ogrodzenia stworzone właśnie z myślą o pasach i kotach jednocześnie. Sposób działania tych systemów niczym w zasadzie nie różni się od tradycyjnych pastuchów elektrycznych. Różnica jest w zasadzie tylko taka, że w zestawie znajdują się dwie obroże – jedna jest przeznaczona dla psa, druga natomiast dla kota. Do rozbudowy używa się zaizolowanego przewodu antenowego, który po dotknięciu nie porazi nas prądem. Ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy kupowaniu odpowiedniego systemu jest to czy znajdujący się w zestawie kabel da się przedłużyć za pomocą kabla posiadającego takie same parametry – jeżeli nie, wówczas w razie potrzeby trzeba wymieniać cały kabel. Generalnie rzecz biorąc, zainstalowanie niewidocznego ogrodzenia nie jest skomplikowane. Kabel można na ziemi układać luźno, można go też wpleść w ogrodzenie albo delikatnie przysypać ziemią.

Obroże dla psów są wzmacniane. Jedne i drugie natomiast są urządzeniami wodoodpornymi. Każdą z nich można ponadto „ustawić” na jeden z pięciu trybów pracy, wliczając w to ostrzeganie za pomocą dźwięków. Cena zestawu oscyluje w granicach tysiąca ośmiuset złotych.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.