Start » Problem z psem, Szczekanie, Tresura psa

Na kłopoty ze szczekaniem – obroża antyszczekowa

28 grudnia 2011 0 Komentarzy

Wielu z nas ma mniejsze bądź większe problemy ze swoim psem. Tak to już jest, że niektóre psy są mniej posłuszne i przysparzają swojemu właścicielowi samych kłopotów. Mowa tutaj o intensywnym szczekaniu, które doprowadza do szału nie tylko nas, ale i również sąsiadów co często źle się kończy np. wizytami policji. Oczywiście nie można psu całkowicie zabronić szczekania, bo to tak jakby człowiekowi zabroniono mówić lecz takowe ujadanie można nieco ograniczyć. Częstym powodem szczekania psa jest tęsknota za swym panem gdy ten wychodzi do pracy. Niekiedy oczywiście jest to również złośliwość psa. Dobrym rozwiązaniem na tego typu problemy jest zastosowanie obroży antyszczekowej.

Oducz psa uporczywego wycia i szczekania

Takich obroży jest bardzo wiele i dzielą się one na trzy rodzaje: sprayowe, ultradźwiękowe oraz elektroniczne. Pierwsza z nich najlepiej sprawdza się w domu gdyż na dworze spray ulotni się zbyt szybko i nie da oczekiwanego efektu. Obroża ta uaktywnia się podczas szczekania psa i w efekcie wypuszcza dawkę nieprzyjemnego dla psa sprayu. Drugi rodzaj to obroże ultradźwiękowe, które podczas ujadania psa emitują ultradźwięki o dość wysokich częstotliwościach co powoduje u psów wyeliminowanie szczekania. Minusem tychże obroży jest to, że działają na mniejsze, płochliwe psy. Większe rasy zazwyczaj są odporne na tego typu bodźce. Obroże elektroniczne można zastosować u praktycznie każdego psa, którego waga przekracza 3,6 kg i nie ma on problemów zdrowotnych. Obroże te mają zazwyczaj czujnik wibracji krtani, który rozpoznaje szczekanie i w efekcie podają psu impuls korekcyjny, który powoduje u psa skurcz mięśni.

Jest to dla psa nieprzyjemne odczucie, ale przynosi niezwykle trwałe rezultaty w tresurze. Producenci obroży przeciw szczekaniu psu zalecają, aby pupil nie nosił obroży dłużej jak 10-12 godzin dziennie. Psy są bardzo inteligentne i kojarzą noszenie obroży z nieprzyjemnym odczuciem dlatego też gdy zobaczymy, iż nasz pies przestał szczekać nie pozbywajmy się obroży antyszczekowej ponieważ pies prędzej czy później znów zacznie szczekać gdy poczuje trochę swobody. Pamiętajmy również żeby nie zaopatrywać się w tanie podróbki, gdyż są one mało skuteczne i bardzo awaryjne. Kupujmy obroże z certyfikatami i gwarancją, żebyśmy mięli pewność, że nabyliśmy dobry gatunkowo produkt.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.