Start » Pies, Problem z psem, Tresura psa

Lokalizatory psów

6 stycznia 2010 0 Komentarzy

Urządzenia elektroniczne znajdujące zastosowanie przy tresowaniu psów to nie tylko obroże elektryczne, niewidoczne ogrodzenia oraz obroże antyszczekowe. Współczesne technologie są na tyle zaawansowane, że znalazły zastosowanie także i w innych urządzeniach elektronicznych przeznaczonych dla psów. Jednymi z nich są lokalizatory.

lokalizatory

Jest to odmiana elektronicznych obroży, dzięki którym „namierzenie” zwierzęcia w terenie nie stanowi najmniejszego problemu. Urządzenia te działają w oparciu o wydawanie dźwięku – można zaprogramować czy taki dźwięk ma być wydawany wówczas, gdy zwierzę osiągnie cel, czy też podczas biegu. Oczywiście, dostępne na rynku są również i takie systemy, dzięki którym możliwe jest zlokalizowanie kilku psów jednocześnie oraz oszacowanie orientacyjnej odległości od zwierzęcia.

Takie rozwiązania są przydatne choćby w przypadku psów myśliwskich. Z myślą o nich opracowano także obroże współdziałające z systemami ptasiej wyrzutni – są bardzo zaawansowane pod względem technologicznym. Lokalizatory świetnie sprawdzają się również w przypadku psów, które po prostu lubią oddalać się podczas spacerów, bądź podczas wyjazdu z psem. W ofercie marki Dogtra znajdziesz również obrożę elektryczną z lokalizatorem – 2500T&B.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.