Start » Obroża elektryczna, Tresura psa

Elektryczna obroża dla psa Innotek Free Spirit 15E

1 sierpnia 2009 0 Komentarzy

Tresura psa w której używana jest elektryczna obroża Innotek Free Spirit 15 może być prowadzona samodzielnie przez właściciela psa.

Warunkiem używania obroży jest ukończone pół roku życia naszego psa. Tylko wtedy tresura psa przyniesie oczekiwane efekty. Młodsze psy należy szkolić wyłącznie poprzez zabawę. Obroża elektryczna FS-15 sprzedawana jest w europie pod nazwą modelową FS-15E. Warto zwrócić uwagę na to oznaczenie gdyż pojawia się coraz więcej ofert modelu FS-15, który nie posiada certyfikatu CE. Są to modele oznaczone jako Innotek FS-15 lub FS-15B.

Obroża elektryczna Innotek FS-15E

Obroża elektryczna Innotek FS-15E

Model Innotek Free Spririt 15E to jedna z najprostszych obroży elektrycznych na rynku. Jej zasięg w wolnym terenie i przy idealnych warunkach pogodowych wynosi do około 125 metrów. Jest to zupełnie wystarczające do amatorskich zastosowań o ile oczywiście nie posiadamy psa rasy, która ewidentnie potrzebuje “wybiegania” – wtedy zasięg niestety może okazać się zbyt mały.

Na uwagę zwraca wyjątkowo mały pilot w obroży. Można go bez problemu przypiąć do kluczy albo nosić w kieszeni spodni. O ile jednak zmniejszenie wielkości pilota obroży udało się doskonale to tresura psa z tym modelem wymaga wcześniejszego zaprogramowania pilota do czego potrzebne jest ustawienie przełączników wewnątrz pilota tak aby przygotować go do pracy. Wykonanie tej czynności w trakcie kiedy jesteśmy z psem na spacerze to nie lada wyzwanie i niezły kłopot. Z Innotek FS-15E tresura psa nie powinna być również prowadzona w momencie niesprzyjającej pogody gdyż obroża systemu może zostać zamoczona.

Prosta budowa pilota umożliwia po jego ustawieniu reagowanie na zachowanie się psa praktycznie jednym przyciskiem co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie tresurę psa bez zbyt skomplikowanych nadajników. Zestaw został wyposażony w dwie pary elektrod tak więc możliwa jest tresura psa krótkowłosego jak i psów z długą sierścią. Zarówno pilot jak i obroża elektryczna są zasilane za pomocą baterii.

Poza wyjątkowo prostą budową i małymi rozmiarami pilota na uwagę zasługuje również niska jak na markowy sprzęt cena tego zestawu. Inotek FS-15 E posiada również certyfikat ECMA.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.