Start » Pies sąsiada, Problem z psem, Szczekanie, Tresura psa

Gdy pies szczeka pojawia się problem :(

5 września 2010 0 Komentarzy

Bardzo dużym problemem dla naszych sąsiadów jest zazwyczaj nasz pies, który w bardzo nieodpowiednich momentach szczeka lub wydaje inne, dziwne odgłosy. Nie ma co się jednak dziwić gdyż takie nieustające szczekanie może przysporzyć niejednego z nas o ból głowy. Takie psy są bardzo często problemem w życiu sąsiedzkim, który nie raz prowadzi do prawdziwej wojny. Jednak może się to skończyć, ponieważ coraz częściej ludzie zaczynają kupować urządzenia, które oduczają naszego psa szczekania w nieodpowiednich porach dnia czy nocy. Urządzenie takie to system antyszczekowy, który zamontowany jest w obroży psa.

Dzięki takiej obroży podczas szczekanie psa obroża elektroniczna daje mu impuls korekcyjny napinający mięśnie psu, przez co zazwyczaj pamięta, że jeżeli ma na sobie obrożę, która jest antyszczekowa to nie może w danej chwili wydać odgłosu. Oczywiście nie wolno psom zakładać takiej obroży na całe dnie, ponieważ źle to na nie wpływa, a po za tym nie można całkowicie zabronić psu szczekać. Możemy jej używać jedynie 8-10 godzin dziennie. Bardzo często ludzie po prostu zakładają psu obrożę wtedy kiedy najbardziej przeszkadza np. na noc, żeby psy wtedy nie wydawały żadnych głośnych odgłosów i nie przeszkadzały m.in spać sąsiadom. Za głośnego psa możemy niestety zostać ukarani mandatem karnym. Po pierwszym założeniu takiej obroży psy będą wiedziały, że lepiej w obroży nie szczekać ponieważ czeka je za to kara i nauczą się, żeby nie wydawać głośnych odgłosów, które mogą nie raz zdenerwować naszych sąsiadów.

Warto również pamiętać o tym, iż na naszym rynku jest bardzo dużo obroży antyszczekowych różnych marek. Aby obroża zadziałała skutecznie na naszego psa można poradzić się specjalisty jakim jest np. sprzedawca. Pomoże on dobrać odpowiednią obrożę dla danego psa i jego temperamentu. Czy lepsza będzie obroża elektroniczne, sprayowa czy może ultradźwiękowa. Jeżeli chodzi o elektroniczną obrożę można zakupić taką zasilaną na baterię bądź też na akumulatorek co znacznie zwiększa jej wodoodporność. Istotne jest również to, aby obroża, którą chcemy założyć naszemu psu powinna mieć odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Gwarantują one bezpieczeństwo stosowania obroży antyszczekowych.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.