Start » Pies, Problem z psem, Tresura psa

Gdy chcemy zabrać psa na wakacje

26 października 2011 0 Komentarzy

Podczas wakacyjnych wyjazdów bardzo często pojawia się pytanie, co zrobić z psem? Jeżeli ktoś przyjmuje pod swój dach jakiekolwiek zwierzę, musi liczyć się z takimi właśnie sytuacjami oraz z tym, że to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Psa zawsze można zostawić u kogoś zaufanego czy w specjalnym hotelu dla psów, ale takie rozwiązania z wielu powodów wcale nie wydają się najlepsze chociażby na tęsknotę i psa i właściciela. Najlepiej pupila zabrać ze sobą, a przy okazji też parę innych rzeczy, które okażą się pomocne. Mowa w tym miejscu o obrożach antyszczekowych, treningowych oraz o niewidocznych ogrodzeniach.

Pies w podróży, co zabrać ze sobą

Pozwoli to uniknąć wielu przykrych sytuacji, nie każdemu przecież zachowanie cudzego psa musi się podobać, a nikt nie jedzie na wakacje po to, aby użerać się z innymi ludźmi. Poza tym też nie wszyscy muszą psy lubić. Wysłuchiwanie uporczywego szczekania czyjegoś psa czy znoszenie jego wszędobylskiej obecności nie każdego musi napawać zachwytem. Psa trzeba po prostu pilnować. Wakacyjna atmosfera udziela się tymczasem również i zwierzęciu, co bardzo często wiąże się z tym, że psa bardziej interesują samodzielne wyprawy aniżeli posłuszne chodzenie przy właścicielu. Jest na to jednak bardzo dobre rozwiązanie, a mianowicie elektryczne, niewidoczne ogrodzenie w wersji przenośnej.

Korzyść dla właściciela jest tutaj taka, że ma swojego pupila cały czas pod kontrolą bez zbędnej szarpaniny i niepotrzebnych nerwów. Pupil natomiast ma wyznaczony teren, po którym może się swobodnie poruszać bez żadnej smyczy czy też uwiązywania go na łańcuchu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się martwić, że nasz pies ucieknie, czy będzie przeszkadzał innym wczasowiczom – mamy go po prostu pod całkowitą kontrolą. Należy jednak pamiętać, iż pupil powinien zostać przyzwyczajony do takowego systemu jeszcze przed wyjazdem. To pozwoli uniknąć nieprzewidzianych reakcji, umożliwi również odpowiednie ich skorygowanie, wiec na wakacjach obędzie się bez nerwów. Wakacje są przecież po to aby odpocząć.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.