Start » Obroża elektryczna, Tresura psa

Jak wybrać elektryczne obroże do tresury psów.

2 listopada 2009 0 Komentarzy

Coraz powszechniejsze stają się elektryczne obroże do tresury psów. Najnowsze wynalazki techniki pozwalają za ich pomocą prowadzić tresurę psa w sposób niedostępny przy tradycyjnych metodach szkolenia. W ofercie sprzedawców można znaleźć elektryczne obroże już w cenie poniżej 100 złotych. Należy jednak starannie sprawdzić co taka obroża potrafi i czy na pewno będzie bezpieczna dla Twojego psa. Niska cena nie oznacza bynajmniej, że produkt jest wysokiej jakości i zapewnia właściwe działanie.

Obroże elektryczne do tresury

Obroże elektryczne do tresury

Wybierając markową obrożę elektryczną dla psa warto zwrócić uwagę czy pochodzi ona od któregoś z uznanych producentów. Markowe obroże elektryczne dla psów produkują na przykład takie marki jak: Dogtra, PetSafe, Innotek, SportDOG, Multivet, PAC lub DT Systems. Znakomita większość obroży do tresury psów tych producentów posiada certyfikat ECMA który potwierdza, że obroża spełnia szereg wymogów technicznych i jakościowych i jest bezpieczna dla Twojego psa.

Decydując się na zakup konkretnego modelu obroży należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów: zasięg, tryb ostrzegania, skala poziomów impulsów czy w końcu sposób zasilania obroży. Zdecydowanie nie należy wybierać obroży o zbyt małym zasięgu gdyż tego typu obroża elektryczna nie spełni swojej funkcji. Chodzi przecież o to żeby tresura psa i możliwość korekty występowała wtedy kiedy pies jest w pewnej odległości od nas. Wydaje się, że takie parametry spełniają te obroże elektryczne które osiągają minimalny zasięg pracy około 400 metrów. Trzeba bowiem pamiętać, że są to zazwyczaj parametry maksymalne możliwe do osiągnięcia w otwartym terenie przy dobrej pogodzie. W terenie leśnym zasięg obroży elektrycznej potrafi bowiem spaść nawet o 50% !

Markowa obroża elektryczna posiada również system ostrzegania, który zazwyczaj poprzedza sam impuls korekcyjny. W tańszych modelach dominuje klasyczne ostrzeganie dźwiękiem, zaś w droższych obrożach do tresury psów stosuje się również ostrzeganie wibracjami (np. wybrane modele Dogtra lub DT Systems.

Jedną z najważniejszych cech markowej obroży do tresury psa jest także sposób jej zasilania. W przypadku kiedy dana obroża korzysta z baterii często dochodzi do sytuacji, że obroża niespodziewanie wyłączy się, a po paru wymianach baterii może się rozhermetyzować uszczelka dopuszczając do środka wilgoć co często kończy się usterką obroży. W tej sytuacji lepszym wyborem zdaje się być nieco droższa obroża elektryczna z wbudowanym akumulatorkiem i dołączonym zasilaczem, który umożliwia jej ładowanie.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.