Start » Obroża elektryczna, Tresura psa

Działanie elektronicznej obroży

23 sierpnia 2010 0 Komentarzy

Wszystkie elektryczne obroże treningowe – bez względu na to, z jakim konkretnie modelem mamy do czynienia – są zbudowane w taki sam sposób i działają w oparciu o identyczne zasady, chociaż różnią się pomiędzy sobą funkcjonalnością (co zresztą jest zrozumiałe, ponieważ i zapotrzebowania w tym zakresie nie są jednakowe). Sama natomiast obroża złożona jest z dwóch podstawowych części – a mianowicie paska zakładanego psu na szyję oraz przymocowanego do niego nadajnika.

Nadajnik ten współpracuje z pilotem, którego obsługiwaniem zajmuje się właściciel psa. Za pomocą pilota wysyła się do nadajnika najpierw ostrzegawczy dźwięk, jeżeli pies na niego nie reaguje wtedy wysyłany jest impuls o pożądanej mocy. Pies odczuwa go w postaci nieprzyjemnych dla siebie wibracji i automatycznie kojarzy go z konkretną, określoną sytuacją.

Impuls zwierzęciu żadnej krzywdy nie czyni. Obroże treningowe działające w taki sposób są produkowane z myślą zarówno o małych, jak też średnich rasach. Chociaż działają w taki sam sposób, to różnią się od siebie przede wszystkim wagą. Nadajniki w obrożach dla małych psów są miniaturowych wręcz rozmiarów, ale muszą być lekkie. Ponadto obroże te są mniej lub bardziej funkcjonalne, przez co łatwiej je dopasować do konkretnego psa.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.