Start » Problem z psem, Tresura psa

Dobry treser psów

5 lutego 2010 0 Komentarzy

Istnieje grupa szkoleniowców bazująca tylko i wyłącznie na starych metodach szkoleniowych – opierają się one głównie na systemie nagród i obecnie są coraz mniej popularne. Swoją popularność tracą na rzecz analogicznie przeciwnego systemu, a chodzi oczywiście o system kar. Tak więc wybór odpowiedniego instruktora dla psa nie jest sprawą prostą.

Kiedy ktoś decyduje się na oddanie swojego psa w ręce profesjonalnego instruktora, nie powinien zbytnio spieszyć się z jego wyborem – niestety, i w tej branży nie brakuje najzwyczajniejszych w świecie oszustów. Dobry instruktor to taki, który wprowadza rozmaite techniki – i to nie takie, które bazują na karaniu, ale na nagradzaniu. Do każdego ze szkolonych przez siebie zwierząt podchodzi indywidualnie. Poza tym nigdy nie szkoli zwierząt w dużych grupach – pięć czworonogów to absolutne maksimum. Do swojej pracy podchodzi z autentycznym zapałem, ale też ma u psów autorytet, mówiąc językiem potocznym, nie daje im wejść sobie na głowę. Poza tym nie mniej istotny jest ogólny wygląd miejsca, w którym szkolenie się odbywa – każdy pies musi tutaj mieć odpowiednio dużo przestrzeni, zwierzęta muszą czuć się swobodnie, ale rzecz jasna nie na tyle, że będą robiły, co im się żywnie podoba.

Dobry treser psów w razie konieczności sięga także po system typu elektryczna obroża. Pomaga on ukazać psom wyraźną różnicę pomiędzy karą i nagrodą. Ponadto obroża ta pozwala na prostą komunikację pomiędzy treserem, a psem. Bo tak naprawdę im prostsze są polecenia tym łatwiej jest psu je wykonać.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.