Start » Foteliki samochodowe dla dzieci

Foteliki samochodowe dla dzieci

Fotelik samochodowy + pasy bezpieczeństwa

Sam fakt, że zostanie zakupiony odpowiedni fotelik samochodowy nie czyni dziecka automatycznie bezpiecznym. Bardzo ważną kwestią jest tutaj także zapinanie pasów – nie wszyscy podchodzą tego z należytą troską, a przecież powinni. Zupełnie naturalnym odruchem jest luzowanie tych pasów, aby dziecko miało trochę swobody. Tymczasem jest to bardzo poważny, ale niestety często popełniany przez dorosłych błąd. Otóż dziecko powinno być zapinane w foteliku tak mocno, jak tylko da się to zrobić.

sport

Nie ma co się obawiać, że nie będzie miało czym oddychać etc. – nie pozwoli na to nowoczesna konstrukcja dobrej jakości fotelików, uprząż w nich jest także specjalnie z tą myślą opracowana. Takie właśnie mocne zapięcie sprawi, iż w przypadku jakiejś kolizji czy też gwałtownego hamowania siły powstające przy okazji takich zdarzeń będą mieć na dziecko mocno zminimalizowany wpływ. Gdyby nawet doszło dla przykładu do dachowania, bezpieczny fotelik dba o to by dziecko wyszło z tego bez większych uszczerbków.

Jak doskonale wiadomo, jadące w fotelikach dzieci zachowują się bardzo różnie. Te starsze z reguły potrafią w miarę spokojnie doczekać do końca podróży, ale w przypadku młodszych milusińskich pojawiają się rozmaite problemy. Jednym z tych najczęściej spotykanych jest rozpinanie przez dziecko pasów bezpieczeństwa. Dotyczy to przede wszystkim małych dzieci, które nie rozumieją, że takich rzeczy robić po prostu nie wolno, natomiast uwalnianie się z fotelikowej uprzęży traktują niczym świetną zabawę.

W takiej sytuacji najlepiej jest, kiedy maluchowi towarzyszy obok dorosła osoba. Nie mniej jednak kiedy dziecko rozepnie pasy, trzeba jak najszybciej zatrzymać samochód i adekwatnie do wieku malucha wytłumaczyć mu, o co chodzi. W przypadku starszych dzieci wystarczą słowne uwagi, natomiast przy tych mniejszych trzeba zastosować odpowiednią mimikę twarzy etc. Dziecku trzeba dać do zrozumienia, że rozpinać pasów nie może. Konsekwentnie zapinania ich wymagać trzeba także od pozostałych pasażerów.

Komentarze są niedostępne.