Start » Damska bielizna

Damska bielizna

Dobry biustonosz to dobra inwestycja

Pokutujące często wśród kobiet – zwłaszcza starszych – przekonanie, że nieważne jest, jaki mają biustonosz (przecież noszą go pod spodem). Kupują zatem rzeczy tanie, z metką „made in china”, które po dwóch praniach nadają się na śmietnik, a komfortu ich noszenia nie ma żadnego. Piersi są źle ułożone, przez co bolą, nie wspominając już o tym, że całość wygląda po prostu fatalnie. Porządny biustonosz to inwestycja. Oczywiście, są takie staniki, które kosztują i po kilkaset złotych – płaci się tutaj głównie za jakąś światową markę, ale z powodzeniem można kupić naprawdę świetny biustonosz za kilkadziesiąt złotych.
biustonosz
I nie warto w tej kwestii oszczędzać. Dobrze dobrany, wysokiej jakości biustonosz nosi się długo. Wcale nie musi też on być zagranicznej produkcji. Kolejnym błędnym przekonaniem jest myślenie o polskich markach w kategoriach badziewia. Tymczasem to błąd, ponieważ polskie firmy szyją naprawdę rewelacyjne biustonosze, które jakością i wyglądem często przewyższają te zagranicznych firm.

Noszenie prawidłowo dobranego biustonosza to bardzo istotna sprawa – zasadniczo poprawia to wygląd biustu, a także wpływa na jego zdrowie, czego w żadnym wypadku nie wolno lekceważyć. Tymczasem w naszym kraju zdecydowana większość kobiet nosi źle dobrane biustonosze. Zamiast dobrze zmierzyć rozmiar, kupują ten element odzieży na oko, często byle jakiej jakości, nie zdając sobie sprawy z tego, że robią sobie tylko krzywdę. Podstawą do zakupu dobrze dobranego stanika jest zmierzenie obwodu pod biustem.

Uzyskany wynik zawsze trzeba zniżyć o kilka centymetrów. Jeżeli dla przykładu z pomiaru wyjdzie sześćdziesiąt siedem, obniżyć trzeba do sześćdziesięciu. Obwód musi być bardzo ścisły – tak, że po nałożeniu biustonosza ma się w pierwszej chwili wrażenie, że nie ma czym oddychać. Jaka do danego obwodu będzie właściwa miseczka, to już trzeba sprawdzić w tabelach rozmiarów – każdy szanujący się producent bielizny ma takie tabele. Zasada jest taka – im mniejszy obwód, tym większa ma być miseczka.

Komentarze są niedostępne.