Start » Obroża elektryczna

Bezpieczeństwo zakupu obroży elektrycznej

6 grudnia 2009 0 Komentarzy

Decydując się na zakup obroży elektrycznej należy wybierać znanych producentów – nawet, jeśli wiąże się to z tym, że za produkt trzeba będzie zapłacić więcej. W żadnym wypadku nie wolno kupować tanich podróbek, bo w taki sposób można w poważnym stopniu narazić swojego psa na niebezpieczeństwo. Tylko sprawdzone, atestowane systemy nadają się do treningu z zastosowaniem w nim elektroniki. Trzeba zwracać uwagę na to czy produkt posiada wymagane certyfikaty, zakupy natomiast należy robić tylko w sprawdzonych miejscach.

 	bezpieczna-obroza-elektryczna

Wyrabianie u psa pożądanych nawyków oraz zachowań jest znacznie łatwiejsze dzięki elektronicznym urządzeniom takim jak obroże antyszczekowe, obroże elektryczne oraz niewidoczne ogrodzenia. Wybór na rynku pod tym kątem jest ogromny, dlatego też przy zakupie koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim takie urządzenie musi posiadać certyfikat CE – oznacza to, że zostało ono przetestowane i jest bezpieczne w użytkowaniu.

Warto, aby oprócz tego posiadało również certyfikat ECMA – są to certyfikaty nadawane spełniającym najwyższe normy elektronicznym urządzeniom wykorzystywanym w tresowaniu zwierząt. Wydawane są przez organizację noszącą taką samą nazwę. Zrzesza ona w swoich szeregach najbardziej znanych producentów wspominanego powyżej sprzętu. W żadnym wypadku nie wolno kupować urządzeń, których źródło pochodzenia jest niejasne. Podróbki są co prawda tańsze, ale to nie idzie w parze z jakością i gwarancją bezpieczeństwa – w taki sposób zwierzęciu można zrobić tylko krzywdę.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.