Start » Pies, Problem z psem

Akcesoria wspomagające tresurę psa

26 sierpnia 2011 0 Komentarzy

Ówczesny rynek akcesoriów dla psów oferuje wiele różnorodnych pozycji. Są to produkty takie jak obroże elektroniczne, niewidzialne ogrodzenia, czy też automatyczne urządzenia do tresury jak drzwiczki dla psów i kotów bądź automatyczne pojniki. Z tego wszystkiego możemy korzystać w celu uzyskiwania lepszych efektów w trakcie szkolenia, jak i też późniejszego życia z naszym pupilem. Przeglądając ofertę sklepu internetowego możemy natknąć się na sprzęty różnorodnego rodzaju. Jednym z ciekawszych, godnych polecenia są obroże elektroniczne do tresury psa. Obroże tego typu możemy zastosować u psów, które ukończyły już 6 miesięcy życia. Wiek został określony na podstawie tego, że młodsze psy nie kojarzą związków przyczynowo skutkowych. Duża część obroży tego typu posiada różne poziomy impulsu.

Efektywna tresura psa tylko z systemami elektronicznymi

To z kolei daje nam możliwość wysyłania impulsów ostrzegawczych – krótkich lub też ciągłych. Modele z górnej półki dają możliwość wykorzystania ostrzegania dźwiękowego lub wibracji w obroży elektronicznej. Systemy, które oferowane są przez sklep internetowy Easypet.pl dają możliwość nadzorowania psa z odległości nawet 3 kilometrów. Praktycznie każdy model jest wodoodporny, co z kolei przekłada się na to, że może być wykorzystywany bez względu na pogodę, czy warunki pogodowe. W ofercie sklepu znajdują się również urządzenia przydatne do tresury psa, dzięki którym skutecznie przeprowadzimy trening naszego pupila. Jednym z nich są linki i taśmy treningowe. Przyczyniają się do tego, że pies nie ucieknie, a dodatkowo nie ograniczymy jego swobody. Ponadto sklep oferuje klikery, gwiazdki do tresury, a także i trenażery ultradźwiękowe. Te ostatnie pozwolą na poparcie naszej komendy słownej dźwiękiem o częstotliwości bardzo wyraźnie słyszalnej przez psa.

Innym rodzajem elementów przydatnych podczas tresowania, a raczej już pod koniec tego procesu, są drzwiczki dla psów średnich, małych lub dużych. Dzięki nim zwierzak ma większą swobodę, może opuszczać nasz dom, gdy tylko odczuje taką chęć. Dodatkowym udogodnieniem dla posiadaczy drzwiczek może być montaż systemu, który zautomatyzuje korzystanie z nich, a mianowicie otworzy drzwiczki wtedy, gdy nasz pies zbliży się do nich z odpowiednio zamontowaną zawieszką. Tego typu urządzenie udaremnia wejście nieproszonym zwierzętom. Powyżej wspomniane rozwiązanie możemy wykorzystać jednak mając psa już wytrenowanego lub też wyposażonego w lokalizator GPS, który wskaże jego miejsce pobytu.


Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.